Nákladní doprava a spedice,
kompletní logistické služby

Kdo jsme

Jsme českou dopravní společností s historií od roku 1992. Zabýváme se především vnitrostátní a mezinárodní nákladní dopravou a spedicí. Přepravu poskytujeme téměř po celé Evropě, v závislosti na požadavcích klientů. Jsme součástí mezinárodní skupiny GEODIS. Pro naše stálé zákazníky poskytujeme také osobní dopravu a skladování.

historie

Historie podniku RAKOTRANS DOPRAVA CZ s.r.o. sahá do roku 1988. Vít Jirásek se řadí k několika málo českým podnikatelům, kteří začali soukromě podnikat ještě před revolucí v roce 1989. Jaroslav Náser, který byl do té doby zaměstnán v podniku Autobrzdy jako řidič, po zrušení podnikové dopravy také hledal podnikatelské příležitosti v nákladní automobilové dopravě. V roce 1992 se rozhodli spojit své síly a založili společnost Rakotrans, jako sdružení fyzických osob. V této době čítal vozový park Rakotransu 2 Avie a roku 1993 společníci zakoupili třetí. Činnost sdružení spočívala převážně v dopravě komponentů pro rakovnické závody, vyrábějící pro automobilový průmysl. Společníkům se v jejich činnosti dařilo, a tak byli schopni postupně rozšiřovat vozový park. V letech 1995-96 už jejich vozový park čítal dvanáct vozů. Avie byly vystřídány nákladními vozy zahraničních značek jako například Volvo, Iveco a později Mercedes.

Od roku 2001 poskytuje Rakotrans své služby z velké části společnosti Geodis-Rakotrans, s.r.o., ve které mají Vít Jirásek a Jaroslav Náser podíl společně s francouzským společníkem CALBERSON GE. 

1.6.2004 se společníci rozhodli změnit právní formu svého podnikání a byla založena společnost RAKOTRANS DOPRAVA CZ s.r.o..

V roce 2004 byl vybudován zcela nový areál společnosti s velkou kapacitou parkovacích stání, administrativní budovou, čerpací stanicí a mycí linkou.

 

2.jpg3.jpg

 


V roce 2005 společníci a další dva investoři společně vybudovali skladovací prostory a založili společnost RAKOTRANS LOGISTIKA s.r.o.. Došlo tak ke zkomplexnění a rozšíření poskytovaných služeb o služby skladovací.

  4.jpg

V rámci 16. ročníku CZECH TOP 100 v roce 2010 získala společnost ratingové hodnocení ČEKIA Stability Award „Vynikající AA" a zařadila se tak mezi nejstabilnější firmy v České republice.

5.jpg

Dne 11. 12. 2014 převzali ve Volvo Group Truck Centru v Loděnici majitelé společnosti své 100. vozidlo Volvo.

 6.jpg7.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Máme tu čest spolupracovat se společností MAPOR spol. s.r.o., která má dlouhodobé zkušenosti z oblasti pojišťovnictví.